Strony

28 stycznia 2015

frustacja sięga zenitu

Potrzebuję ferii. Naprawdę potrzebuję ferii. 

Mam ostatnio dosyć dobry humor, a mam wrażenie że wszyscy usilnie próbują mi zmyć uśmiech z twarzy. Autobusy, szkoła, śnieg który ciągle wraca, ludzie i nasz kochany kraj. Na który mam wielką ochotę narzekać. A najbardziej na naszą służbę zdrowia. 
Choruję na tarczycę i potrzebuję comiesięcznej kontroli żeby utrzymywać stabilny stan zdrowia w normie. Oczywiście nie chodzę co miesiąc, tylko co 2-3 bo za kazdym razem muszę wydać 300+ zł za badanie, lekarza i lekarstwa. Tym razem dochodzą mi jeszcze 2 dodatkowe badania, które mogą pomóc mi w końcu zdiagnozować na co dokładnie jestem chora. I nic nie mogę zrobić za darmo. Nie chodzi też o to, ze mnie nie stać, bo stać, ale co mają powiedzieć osoby naprawdę ciężko chore i w dodatku bez środków na koncie? Czekać 2 lata aż sie dostaną publicznie? Wątpie, że się doczekają. 
Piszę 2 lata, bo tyle musialabym czekać na publicznego endykrynologa, wiec pewnie u wiekszości wygląda to podobnie. Więc idę prywatnie. I dostaje wspomniane wyżej skierowania. Za skierowanie od publicznego lekarza się nie płaci. Od prywatnego tak. I to dużo. Gdzie tu logika?

Tak samo dużo jest osób którym polskie szpitale nie dawają szansy na przeżycie, na chodzenie, na odzyskanie wzorku etcetera, blabalbal. Wyjeżdza taka osoba na zachód i nagle magicznie wraca do zdrowia. 

Polska służba zdrowia ssie. 

7 komentarzy:

 1. Polska służba zdrowia to niestety porażka. Tu w Norwegii płaci się za lekarza (NIE prywatnego) jednak leki są stosunkowo tanie, no i przede wszystkim zarobki zupełnie inne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Służba zdrowia czasami daje popalić ale ja nigdy nie będę na nią narzekała. Trzeba na to spojrzeć także z drugiej strony... od strony lekarza czy też pielęgniarki. Ja ich doceniam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie narzekam na lekarzy. Narzekam na tym który zarzadza wszystkimi ustawami bla bla. Lubię swoją lekarkę i ufam jej, nie zaluje wtedy wydanych pieniędzy :) ale badania na krew, usg, rtg powinny byc moim zdaniem za darmo.

   Usuń
 3. W takim kraju żyjemy, wątpię aby to się zmieniło. Mało interesuje się polityką itp, ciągle czuję, że mnie to przecież nie dotyczy a tak nie jest.
  Co do lekarzy i pielęgniarek to jest wiele ludzi, którzy pracując w tym zawodzie dają z siebie wszystko a nawet więcej, starają się pomagać, walczyć z każdą chorobą.. Niestety są też tacy, którzy mają gdzieś nasze choroby i chcą tylko pieniędzy... nie mam konkretnych przykładów ale spotkałam się z jednym i drugim. Moja ciotka jest pielęgniarką (w okolicach Wrocławia) i bardzo się stara i martwi o każdego. Mówi o ludziach, których ja nie znam o tym co im dolega i jak stara się im pomóc, to jest ta dobra strona medalu. A ta zła - moja ciocia kilka lat temu była w ciąży, bardzo chciała mieć drugie dziecko, była wprost stworzona do tego aby mieć i kochać to dziecko, jej pierwszy syn (a mój kuzyn) jest przez nią dobrze wychowany, teraz sam pracuje na siebie a ma 16 lat, wszyscy oczekiwali syna/brata, niestety szpital odebrał im tę możliwość.. podczas pobytu w szpitalu, ciocia prosiła aby wcześniej odebrać poród lub wykonać cesarskie cięcie. Lekarze i pielęgniarki ignorowali ją, a jak już zareagowali to kazali czekać, zapewniali że nic się nie dzieje i nadal nic nie zrobili. Po kilku dniach okazało się, że dziecko owinięte pępowiną udusiło się... a wystarczyło tylko zareagować i kiedy jeszcze żyło zająć się tym...
  Nie powinno mnie to tak bardzo obchodzić, no ale.. jestem zła i szkoda mi tej rodziny.
  To pewnie nie jest możliwe, ale ciągle mam nadzieję na polepszenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polska służba zdrowia jest okropna, a lekarze też często mają w nosie ludzi... :/ Z życia znam przykład, że kobietę w plynem w płucach odesłali do domu bo nic jej nie jest :/
  Zapraszam do siebie :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wypowiem sie na te temat. To co się dzieje teraz w przychodniach i szpitalach nie mieści się w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. No niestety w Polsce służba zdrowia jest bardziej chora od nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, każdego bloga staram się odwiedzić.
KOMENTARZE W KTÓRYCH JEST LINK DO WASZEGO BLOGA PUBLIKUJE POŹNIEJ, TO NIE JEST TABLICA REKLAMOWA! A ja na pewno trafię do was bez tego.